220 tys. dofinansowania dla SPGZOZ w Rybnie

Opublikowano 2017-09-20 14:42:06. Artykuł wyświetlono: 1967 razy.

W dniu dzisiejszym (20.09.2017r.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Dyrektor Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rybnie Iwona Ćwiek podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. „Nowoczesna i kompleksowa opieka zdrowotna w gminie Rybno”.

Ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisy pod umową złożyli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Miron Sycz.

Projekt zakłada zakup aparatu USG i aparatu do kriochirurgii. Zabiegi kriochirurgii są świadczeniem gwarantowanym w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej między innymi w zakresie udzielania świadczeń w poradni położniczo-ginekologicznej. Zakupione urządzenia zainstalowane będą w siedzibie SPGZOZ w Rybnie.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 262 tys. zł, w tym aż 220 080,00 zł to dofinansowanie uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie uzyskane zostało w ramach Osi Priorytetowej 9 Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, Działanie 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, Poddziałanie 9.1.1 Rozwój specjalistycznych usług medycznych. Pozostała kwota w wysokości 41 920,00 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Rybno.