26 laptopów do zdalnej edukacji

Opublikowano 2020-06-15 15:12:21. Artykuł wyświetlono: 942 razy.

Od 1 kwietnia gminy oraz powiaty mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt ten stanowi odpowiedź na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze naszego kraju stanu epidemii w związku z koronawirusem.

Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe metody i sposoby prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, zasiadają przed monitorami komputerów.

Gmina Rybno zakupiła dla zdalnej edukacji 26 laptopów, które 15 czerwca zostały oficjalnie przekazane dyrektorom szkół.

Na realizację projektu Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie w kwocie 69 992,00 zł od Centrum Projektów Polska Cyfrowa.