27 lutego Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Opublikowano 2022-02-25 14:59:28. Artykuł wyświetlono: 1366 razy.

Od 2010 roku 27 lutego obchodzimy jako Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

Z tej okazji dziękuję wszystkim członkom, działaczom i wolontariuszom, którzy tworzą i rozwijają organizacje pozarządowe działające dla naszej Gminy i na rzecz naszych Mieszkańców. Dziękuję Wam za aktywność, ciekawe projekty, liczne spotkania i imprezy integrujące społeczność lokalną, akcje charytatywne i wielorakie inicjatywy przyczyniające się do rozwoju Gminy Rybno. Widzę jak dużo serca i pasji wkładacie w swoją pracę, ile dobra szerzycie każdym swoim działaniem. Nasza Gmina bez Was na pewno nie byłabym tym samym miejscem. Życzę wszystkim członkom organizacji dalszego zapału, wytrwałości, determinacji oraz satysfakcji z realizowanych projektów.

Tomasz Węgrzynowski
Wójt Gminy Rybno

W Gminie Rybno działa ponad 30 organizacji pozarządowych- są to fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne. Dziś prezentujemy wizytówki niektórych z nich. Zachęcamy wszystkie organizacje do prezentacji swojej działalności w sieci, a mieszkańców do angażowania się w działalność na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności.