8 grup wzięło udział w akcji "Rusz się na Wiosnę"!

Opublikowano 2022-04-12 08:05:03. Artykuł wyświetlono: 496 razy.

W poniedziałek, 4 kwietnia 2022r. zakończył się challenge dla szkół, organizacji pozarządowych i mieszkańców gminy Rybno pn. „Rusz się na Wiosnę”, w którym udział wzięło aż 8 grup z terenu gminy Rybno. Głównym organizatorem challenge była grupa młodzieży „W Rękach Młodych”.

Akcja polegała na nagraniu filmiku promującego aktywność sportową (jazda na rowerze, bieg w parku, proste ćwiczenia, pompki lub przysiady w szkole) - wszystko co skojarzyło Wam się z hasłem konkursowym „Rusz się na Wiosnę”. Następnie uczestnicy nagrany filmik przesłali do organizatorów, a później ukazał się on na stronie Serwisu informacyjnego – Syla bądź na stronie jednostki z hasztagiem #RuszSieNaWiosnę.

Do wygrania były „Certyfikaty Pani Wiosny”, które zostaną wręczone podczas Gali Sportu 2022, która odbędzie się w dniu 7 maja 2022r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Mistrzów Olimpijskich w Żabinach. Akcja miała na celu zachęcić mieszkańców Gminy Rybno do rozpoczęcia aktywności sportowej wraz z początkiem wiosny.

Challenge zaliczyły:
- Przedszkole w Rybnie – grupa Wiewiórki
- Przedszkole w Rybnie – grupa Misie
- Szkoła Podstawowa w Hartowcu
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno
- Przedszkole w Rybnie – grupa Muchomorki
- Szkoła Podstawowa w Rumianie
- Szkoła Podstawowa w Koszelewach
- Szkoła Podstawowa w Rybnie

Gratulujemy i do zobaczenia na Gali Sportu!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz