www.gminarybno.pl

Drukuj

Apelujemy o rozwagę podczas używania fajerwerków

Opublikowano 2016-12-29 12:54:16. Artykuł wyświetlono: 457 razy.

W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem i zbliżającymi się zabawami sylwestrowymi apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas używania materiałów pirotechnicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisamy nadejście Nowego Roku możemy świętować w blasku sztucznych ogni i fajerwerków. Warto jednak pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa dotyczących używania fajerwerków.

  • należy zapoznać się z instrukcją użytkowania materiałów pirotechnicznych, a przy zakupie sprawdzić termin ważności. Ponadto należy unikać zakupu fajerwerków niewiadomego pochodzenia.
  • nie należy odpalać petard i fajerwerków w miejscach publicznych oraz innych, gdzie może to zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz zakłócać porządek publiczny,
  • nie należy używać materiałów wybuchowych w pomieszczeniach zamkniętych,
  • nie wolno odpalać petard i fajerwerków z okien budynków,
  • nie należy używać fajerwerków i petard pod wpływem alkoholu,
  • należy zwracać szczególną uwagę na dzieci, aby nie miały dostępu do takich materiałów oraz aby nie znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie odpalanych petard i fajerwerków.

Pamiętajmy zawsze, że odpalane w miejscach publicznych oraz na prywatnych posesjach materiały pirotechniczne, mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników, jak i osób postronnych przebywających w naszym towarzystwie.

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka