Bądź czujny – uważaj na włamywaczy

Opublikowano 2016-06-01 08:36:11. Artykuł wyświetlono: 2240 razy.

W ostatnich tygodniach na terenie Gminy Rybno dochodzi do kradzieży z włamaniem do samochodów, garażu lub mieszkań. Sprawcy działają głównie w nocy. Pod nieobecność właścicieli wyłamują zamki w drzwiach i zabierają cenne przedmioty.

W związku z wzmożoną aktywnością włamywaczy apelujemy do mieszkańców Gminy Rybno:

• zwróć uwagę na osoby obce, kręcące się bez wyraźnego celu,
  • w przypadku gdy kogoś takiego zauważysz spytaj kogo szuka, dobrze mu się przyjrzyj to może być cenna wskazówka do ustalenia tożsamości włamywacza, jeżeli przyjechał samochodem zapisz lub zapamiętaj numer rejestracyjny pojazdu,
  • jeżeli zauważysz osoby obce, podejrzanie się zachowujące lub gdy przy drzwiach mieszkania sąsiada dzieje się coś podejrzanego - poinformuj Policję - zadzwoń na numer alarmowy 997 lub (23) 696 60 07.

Z doświadczeń policji wynika, że najlepiej zapobiega zagrożeniu włamaniami do mieszkań współdziałanie sąsiedzkie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż czujne oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz