Bądźmy kulturalni na co dzień

Opublikowano 2013-06-03 14:46:35. Artykuł wyświetlono: 2217 razy.

Jak co roku w Zespole Szkół w Rybnie obchodziliśmy 27 maja Dzień Europejski i Dzień Otwarty. Temat przewodni projektu brzmiał: „Bądźmy kulturalni na co dzień” .

Celem naszego projektu było kształcenie właściwych postaw wśród młodzieży , pozytywnych wzorców zachowań oraz poznanie zasad kultury w innych krajach europejskich. Zawsze też dbamy o integrację środowiska szkolnego.

Zaprosiliśmy jak co roku uczniów klas szóstych z terenu gminy – naszych przyszłych gimnazjalistów. Oprócz uczniów gościliśmy ich opiekunów , dyrektorów szkół podstawowych, p. Jana Sokołowskiego , Radę Rodziców. W programie imprezy znalazły się:

• Prezentacje prac plastycznych, których tematem był savoir – vivre
  • Konkurs wiedzowy dotyczący zasad dobrego zachowania
  • Pokaz taneczny
  • Nagrodzenie najbardziej kulturalnych osób w klasach
  • Integracyjne zabawy sportowe.

Tradycyjnym punktem Dnia Otwartego był taniec sirtaki.

Jak zawsze Rada Rodziców uświetniła nasze spotkanie , przygotowawszy poczęstunek – owoce, słodycze, napoje.

Po spotkaniu w hali, klasy szóste udały się na zajęcia integracyjne przygotowane przez klasy III- cie i II – gie gimnazjum.

Mamy nadzieję , że plan jak najlepszego zaprezentowania życia naszej szkoły został zrealizowany a szóstoklasiści znaleźli się już „jedną nogą w gimnazjum”.

Autor: Grażyna Meller / zsrybno.republika.pl