www.gminarybno.pl

Drukuj

Baterie na wagę czystego środowiska

Opublikowano 2015-01-02 08:48:22. Artykuł wyświetlono: 1140 razy.

Przedszkole w Rybnie wzięło udział w konkursie „Baterie na wagę czystego środowiska” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz ośrodki szkolno-wychowawcze z całego województwa (łącznie 180 placówek oświatowych).

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności przedszkolnej zebraliśmy 212 kg zużytych baterii. Znaleźliśmy się wśród nagrodzonych placówek. Otrzymaliśmy nagrodę gwarantowaną: gry edukacyjne, puzzle, zestaw instrumentów perkusyjnych oraz nagrodę dodatkową za zajęcie czwartego miejsca: laptop i projektor. Szacunkowa wartość nagród to ok. 5 tysięcy złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom przedszkolnym i ich rodzicom za aktywny udział w zbiórce baterii.

Więcej informacji na stronie http://portal.warmia.mazury.pl/pl/srodowisko/231-aktualnosci/3551-poznalismy-zwyciezcow-kampanii-ekologicznej

nadesłała: Joanna Psiuk
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka