Bezinteresowność i dobre serce Pana Zdzisława Hasiaka

Opublikowano 2014-04-30 09:08:45. Artykuł wyświetlono: 2115 razy.

Pan Zdzisław Hasiak, właściciel Zakładu Produkcyjno - Usługowo – Handlowego Budomontaż w Działdowie, tuż przed świętami wielkanocnymi, sprawił miłą niespodziankę uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach oraz władzom Gminy Rybno, dokonując nieodpłatnie odnowienia elewacji zewnętrznej sali gimnastycznej i budynku szkoły oraz naprawy blacharki dachowej i położenia nowych płytek na schodach.

Firma Pana Zdzisława Hasiaka zbudowała w ramach inwestycji gminnych salę gimnastyczną wraz z zapleczem socjalnym przy Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach i oddała ją do użytku w 2002r. Wykonała też inne prace remontowe na rzecz szkoły z własnych środków.

Postawa Pana Zdzisława Hasiaka wzbudziła podziw społeczności szkolnej, mieszkańców Żabin i władz samorządowych, gdyż w czasach pogoni za pieniądzem i zyskiem nie często spotyka się ludzi, którzy bezinteresownie i z własnej inicjatywy chcą pomagać innym. Godne podkreślenia jest także to, że rzadko firmy, które wykonały określone inwestycje, interesują się ich dalszym losem i dbając o swój wizerunek podejmują się ich konserwacji po 12 latach. Działania Pana Z. Hasiaka są dobrym przykładem dla uczniów, którzy dzięki temu mogli zobaczyć jak ważna w dorosłym życiu jest odpowiedzialność za własną pracę i podejmowane działania, uczciwość oraz chęć niesienia pomocy innym.

Uczniowie, pracownicy, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach oraz władze Gminy Rybno składają wyrazy podziękowania dla Pana Zdzisława Hasiaka i pracowników firmy Budomontaż w Działdowie za wykonane prace i są zbudowane postawą właściciela, która pozwala wierzyć, że istnieją przedsiębiorcy, którzy są bezinteresowni i mają dobre serce, wspierając tych, którzy potrzebują pomocy.

Edmund Ligman - Wójt Gminy Rybno
Ewa Kopańska - dyrektor Szkoły Podstawowej