Budowa świetlicy wiejskiej w Tuczkach – Etap I – zakończony

Opublikowano 2020-06-10 15:59:34. Artykuł wyświetlono: 1171 razy.

Zakończył się pierwszy etap budowy świetlicy wiejskiej w Tuczkach, który obejmował wykonanie stanu surowego zamkniętego świetlicy wiejskiej w Tuczkach. Odbiór robót budowlanych odbył się 10 czerwca 2020 roku. Wartość odebranych prac wynosi 213.200,08 zł.

Trwają prace przygotowawcze związane z ogłoszeniem procedury przetargowej na wykończenie i wyposażenie budynku, na które Gmina Rybno otrzymała 150.000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W świetlicy wiejskiej utworzony zostanie w ramach Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015-2020 Klub Senior +. Będzie to kolejny obiekt w Gminie Rybno, w którym lokalni seniorzy będą mieli możliwość zwiększenia swojej aktywności społecznej, uzyskają pomoc przy wykonywaniu czynności dnia codziennego, a lokalna społeczność miejsce spotkań, jakiego w Tuczkach brakowało.