www.gminarybno.pl

Drukuj

Certyfikat Zielonej Flagi dla Szkoły w Jeglii

Opublikowano 2015-11-05 07:59:02. Artykuł wyświetlono: 1193 razy.

Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jeglii przyznano międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi.

Przeprowadzone działania w roku szkolnym 2014/2015 pozwoliły nam osiągnąć sukces nie tylko w postaci certyfikatu i zielonej flagi, ale też udało nam się podnieść poziom świadomości ekologicznej zarówno wśród uczniów, jaki i wśród społeczności lokalnej.

W roku szkolnym 2014/2015 zrealizowaliśmy szereg przedsięwzięć z zakresu ekologii i ochrony przyrody. W drodze do ubiegania się o certyfikat Zielonej Flagi nasze czynności skupiły się przede wszystkim na dwóch obszarach: zielone tereny przyszkolne oraz bioróżnorodność. Dzięki zrealizowanym działaniom teren wokół naszej szkoły stał się bardziej przyjazny dla społeczności szkolnej, lokalnej, gości. Dzięki posadzonym roślinom, zawieszonym budkom lęgowym, domkom dla owadów stworzyliśmy ostoję dla różnorodnych organizmów ze świata zwierząt.

Serce nasze cieszy świadomość tego jak wzrosła nasza wrażliwość na niepokojące zmiany jakie za przyczyną człowieka zaszły i zachodzą na świecie. Zauważyliśmy problemy dotyczące środowiska w którym żyjemy i cieszy nas fakt, że zaczęliśmy szukać rozwiązań, by wpłynąć na stan środowiska i poprawić jego stan, biorąc sprawy w swoje ręce poprzez chociażby uczestnictwo w takich akcjach jak: „Sprzątanie świata”, „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur”.

Nie możemy zrozumieć, dlaczego często dorośli wywierają negatywny wpływ na środowisko, np. poprzez zaśmiecanie Ziemi, dlaczego nie dbają o miejsce, w którym mieszkają. Przecież Ziemia – to nasz wspólny dom!

Apelujemy o dbanie o Ziemię, o ochronę przyrody podczas świąt ekologicznych, a w codziennym życiu staramy się utrzymywać postawę ekologiczną i zarażamy nią innych.

Sporo zdziałaliśmy w celu poszerzenia świadomości ekologicznej u społeczności lokalnej i mamy nadzieję, że dzięki dalszej współpracy z mieszkańcami, społecznością lokalną, jednostkami samorządowymi i pozarządowymi uda nam się w przyszłości wciąż działać na rzecz naszej planety.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji działań zmierzających do otrzymania certyfikatu przede wszystkim paniom Magdalenie Karbowskiej, Elżbiecie Kroplewskiej i pani dyrektor Lucynie Nowakowskiej, obsłudze, rodzicom i panu Leśniczemu Tomaszowi Stepnowskiemu.
Przyznany naszej placówce międzynarodowy certyfikat odebrała podczas uroczystego wręczania certyfikatów pani Magdalena Karbowska-koordynator, które odbyło się 12 października 2015r. w Krakowie.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się na liście szkół dla ekorozwoju.

Ekologia i ochrona przyrody to ważne dla nas zagadnienia, dlatego co dzień jesteśmy czujnymi mieszkańcami naszej planety – Ziemia.
Serdecznie pozdrawiamy.

Uczniowie SP im. Mikołaja Kopernika w Jeglii
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka