Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP

Opublikowano 2012-09-28 14:44:46. Artykuł wyświetlono: 2590 razy.

W dniu 28.09.2012 w Hartowcu odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z terenu Gminy Rybno.

Ćwiczenia strażaków ochotników połączone były z ewakuacją Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Celem treningu było zbadanie praktycznych możliwości współpracy personelu szkoły z jednostkami ochrony przeciwpożarowej, zapoznanie strażaków z obiektem szkolnym w Hartowcu oraz wypracowanie zasad współdziałania jednostek OSP na wypadek wspólnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Zgodnie z założeniami do ćwiczeń około godziny 10:00 na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do powstania pożaru w sali komputerowej. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby uległy poparzeniom i mimo przeprowadzonej ewakuacji nie zdołały się samodzielnie wydostać z budynku.

Działania strażaków polegały na zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru, ewakuacji osób poszkodowanych i udzieleniu im pierwszej pomocy oraz organizacji zaopatrzenia wodnego z pobliskiego jeziora.

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki: OSP Dębień, OSP Hartowiec, OSP Koszelewy, OSP Rumian, OSP Rybno, OSP Truszczyny i OSP Żabiny.

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem