Czwartki lekkoatletyczne

Opublikowano 2015-09-15 11:38:55. Artykuł wyświetlono: 1334 razy.

Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Rybno organizują cykl zawodów pod nazwą "czwartki lekkoatletyczne". Pierwsze zawody odbędą się dnia 17 września 2015 roku o godzinie 15:00 na stadionie sportowym w Rybnie.

Regulamin
Celem cyklu imprez pn. "Czwartki Lekkoatletyczne" dla dzieci i młodzieży jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania dobrych wyników sportowych.

1. Organizatorzy zawodów:
Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Rybno

2. Terminy zawodów:
wrzesień - październik - 2015 r.
kwiecień - czerwiec - 2015 r.

3. Konkurencje
Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje:

Dziewczęta:
60 m, 300 m, 600 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową;

Chłopcy:
60 m, 300 m, 1000 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia podczas zawodów dodatkowych konkurencji lecz bez uwzględnienia ich w punktacji ogólnej.

4. Uczestnicy
Prowadzone będą punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:
I grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2003
II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2004
III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2005 i mł.

Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

5. Zasady punktacji i kwalifikacji
a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej.
b) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału.
c) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału.

6. Punktacja nauczycieli, szkół i UKS-ów
Dodatkowo w całym cyklu zawodów prowadzona jest punktacja nauczycieli, szkół i UKS-ów. Nauczycielowi zalicza się wszystkie punkty dzieci zgłoszonych przez niego do zawodów, łącznie z finałem. Szkołom i UKS-om zalicza się wszystkie punkty uzyskane przez ich zawodników na wszystkich zawodach i finale. Dziecko jest przypisane na cały cykl startów do jednego nauczyciela. Nie istnieje możliwość zmiany nauczyciela.

Prawo do interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom

Nadesłał: Andrzej Wiergowski