Dni spirometrii w Rybnie

Opublikowano 2016-09-09 12:26:57. Artykuł wyświetlono: 1591 razy.

W 2016 roku akcja odbywa się pod hasłem „Włącz opcję aktywną”. Zapraszamy do przeprowadzenia badań spirometrycznych.

Bezpłatne badania będą przeprowadzane w Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rybnie w dniu 14 września 2016r. w godzinach od 13:00 do 18:00.

Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej do stanu swoich płuc. Wydawać by się mogło, że człowiek chory na astmę lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) powinien zapomnieć o aktywnościach fizycznych. Okazuje się: nic bardziej błędnego! W czasie tych chorób ruch jest wskazany i to we wszelkich formach: od prostych ćwiczeń po długie spacery. Pomaga zwalczać uporczywe objawy choroby, zwiększa pojemność płuc i m. in. głębokość oddechu.

źródło: SPGZOZ w Rybnie