Dofinansowanie usuwania azbestu ze środków WFOŚiGW w Olsztynie

Opublikowano 2013-02-01 08:14:20. Artykuł wyświetlono: 2295 razy.

Urząd Gminy Rybno ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno", które realizowane będzie w 2013 roku w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno".

1. Typy projektów:
    • Odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.
    • Demontaż, zabezpieczenie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie całej gminy będzie wybrana w drodze przetargu firma posiadająca niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do usuwania wyrobów zawierających azbest.
  2. Dofinansowanie uzależnione będzie od otrzymanej przez Gminę Rybno dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  3. Realizacja zadania nie uwzględnia kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.
  4. Wysokość dofinansowania ze strony Funduszu może wynieść do 85% kosztów kwalifikowanych - pozostałe 15% musi ponieść właściciel nieruchomości.

Podkreślić należy, że gmina przygotuje wniosek i zajmie się pozyskaniem środków na azbest, natomiast po stronie właściciela nieruchomości pozostanie nowe poszycie dachowe i skompletowanie dokumentów.

Termin składania wniosków osobiście do dnia 28 lutego 2013 r. w Urzędzie Gminy Rybno przy ulicy Lubawskiej 15, pokój nr 12.

Wszelkich informacji udziela pracownik Urzędu Gminy Rybno – Anna Marek tel. (23) 696 60 55 wew. 10 lub osobiście – pokój nr 12. Wnioski do pobrania na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy Rybno, u Sołtysów wsi oraz w siedzibie urzędu - pokój nr 12.
Wnioski złożone po w/w terminie nie będą uwzględniane do realizacji w bieżącym roku.

W załączeniu zamieszczony został Regulamin dofinansowania demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych z terenu Gminy Rybno, wzór wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami.

ZAŁĄCZNIKI

1. Zarządzenie Nr 16/2013 Wójta Gminy Rybno z dnia 25 stycznia 2013r. w sprawie zasad dofinansowania kosztów demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych z terenu Gminy Rybno na rok 2013
  2. WNIOSEK O UDZIELENIE POMOCY W USUWANIU WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST
  3. Deklaracja w zakresie współfinansowania zadania w wysokości 15 %