Dotacja z WFOŚiGW w Olsztynie na usuwanie azbestu

Opublikowano 2017-10-05 12:10:52. Artykuł wyświetlono: 1261 razy.

Gmina Rybno informuje, że realizacja zadania pn. "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno" jest dotowana na podstawie umowy nr 00177/03062/OZ-LZ/D z dnia 08.06.2017r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Kwota dofinansowania obejmuje 85% kosztów kwalifikowanych tj. kosztów demontażu, transportu, i unieszkodliwiania materiałów zawierających azbest, w tym 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pn. "Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część II – Usuwanie wyrobów zawierających azbest" oraz 35% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Dzięki uzyskanemu przez Gminę Rybno dofinansowaniu z WFOŚiGW w Olsztynie w 2017r. z naszego otoczenia zniknęło 85,712 tony wyrobów zawierających azbest.