Dożynki Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2016

Opublikowano 2016-08-16 10:35:14. Artykuł wyświetlono: 1526 razy.

18 września w Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficznym w Olsztynku odbędą się, DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO.

Gminy, jak co roku,rywalizować będą o zaszczytny tytuł najpiękniejszego dożynkowego wieńca. Chcemy uroczystość tę uświetnić dodatkowymi elementami, wiążącymi się z bogatą kulturą i tradycją Warmii i Mazur.

Ogłaszamy konkurs na wykonanie tradycyjnej tkaniny oraz przygotowanie równianki, składającej się z 1050 kwiatów. Szczegóły w załączeniu.

Zwracamy się do Państwa Prezydentów, Burmistrzów oraz Wójtów z prośbą o rozesłanie załączonej informacji do jednostek kultury działających na terenie gminy/powiatu/miasta (domy kultury, kluby osiedlowe, biblioteki, koła gospodyń wiejskich itd.) oraz o ew. zamieszczenie tej informacji na urzędowych stronach www.

Paweł Grudnik
Jantom Art. sp z o.o.