www.gminarybno.pl

Drukuj

Dr Aleksandra Piotrowska odwiedziła szkołę w Rumianie

Opublikowano 2018-04-18 08:09:11. Artykuł wyświetlono: 977 razy.

Pani doktor Aleksandra Piotrowska w dniu 16.04.018r. odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Na co dzień jest wykładowcą psychologii na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich rozwiązań i metod postępowania w sytuacjach trudnych. Prywatnie jest czytelnikiem literatury wszelakiej, miłośniczką wyjazdów narciarskich, podróży, matką dwójki dzieci i babcią dwójki wnucząt.

Pani doktor zwiedziła budynek szkoły, spotkała się z nauczycielami i uczniami w każdej klasie. W czasie rozmowy z dyrektorem i Wójtem Gminy Rybno Panem Tomaszem Węgrzynowskim- zwróciła uwagę, że w małych wiejskich szkołach drzemie wielki potencjał do indywidualnego rozwoju każdego ucznia. Tu uczeń i jego rodzic jest dobrze znany każdemu nauczycielowi i dyrektorowi. Pani doktor podarowała uczniom książki, które będą wykorzystane w pracowni wyobraźni- miejsca spotkań z książką. W październiku 2018 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów temat jak doskonalić się w roli rodzica, aby unikać najczęściej popełnianych błędów wychowawczych.

Dyrektor szkoły składa podziękowanie za spotkanie i chęć nawiązania współpracy z naszą szkołą.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka