www.gminarybno.pl

Drukuj

Drugi Jesienny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2011-10-06 11:55:00. Artykuł wyświetlono: 2638 razy.

W minioną niedzielę (2 października 2011 r.) odbył się Drugi Jesienny Rajd Rowerowy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Rybnie oraz ich rodzin. Celem imprezy jest promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym, poznawanie bogactwa natury naszej okolicy oraz wdrażanie do stosowania przepisów ruchu drogowego.

Na starcie w lesie stawiło się 37 drużyn to jest 120 osób oraz poza konkursem między innymi wójt gminy Rybno Edmund Ligman, dyrektor Biblioteki Publicznej Jarosław Rolkowski, instruktor kolarstwa Rafał Gniazdowski, przedstawiciele Lubawskiego Klubu Kolarskiego.

Trasa w połowie wiodła przez lasy Nadleśnictwa Lidzbark, malowniczo położoną wieś Grabacz oraz wzdłuż rzeki Wel i stawów rybnych. Długość trasy od startu do mety u Państwa Osowskich wynosiła około 7km. 
Na trasie drużyny miały do wykonania 7 zadań dotyczących znajomości zagadnień przyrodniczych i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
Najliczniej na starcie stawiły się rodziny państwa Chmielewskich i Kamińskich – po 5 osób. Najmłodszymi uczniami szkoły biorącymi udział w rajdzie byli Mateusz i Mikołaj Maciejewscy. 
Wszyscy szczęśliwie dojechali do mety, gdzie czekały na uczestników zupa, napoje, kiełbaska, ognisko oraz niespodzianka dla każdej rodziny – wędzony pstrąg. Jako szkoła promująca zdrowie, zachęcamy do zdrowego odżywiania i korzystania ze świeżych miejscowych produktów.

Po sprawdzeniu wypełnionych kart zadań, wyłoniono trzy drużyny o największej liczbie punktów i okazało się, że konieczna jest dogrywka, ponieważ zdobyły jednakową liczbę punktów. Odpowiedzi na dodatkowe pytania wyłoniły zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła rodzina państwa Michalskich z Tuczek, drugie miejsce rodzina
państwa Maliszewskich z Rybna, a trzecie miejsce rodzina państwa Węgrzynowskich z Nowej Wsi. Po rozdaniu nagród zwycięzcom, pan wójt nagrodził dodatkowo dwie rodziny najlepiej przygotowane do jazdy na rowerze. 
Po posiłku i odpoczynku uczestnicy ruszyli w drogę powrotną za leśniczym i samochodem straży pożarnej. 


Organizatorami Rajdu byli: nauczyciele ze szkoły podstawowej, przy współudziale Leśniczego Leśnictwa Kostkowo Tomasza Stepnowskiego z Nadleśnictwa Lidzbark.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy, w szczególności Nadleśnictwu Lidzbark, OSP Truszczyny, państwu M. J. Malinowskim za kiełbaski, pani Marii Raczyńskiej za pyszną grochówkę, państwu B. L. Osowskim za udostępnienie miłego miejsca zakończenia imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i… do zobaczenia za rok na rowerowym szlaku!


tekst i fot: SP Rybno  (źródło: www.dzialdowo.wm.pl)
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka