Dzień Kobiet w Gminie Rybno

Opublikowano 2015-03-13 11:44:51. Artykuł wyświetlono: 2685 razy.

Na terenie gminy Rybno w ostatni weekend aż w siedmiu sołectwach zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Kobiet.

W dniach 7/8 marca panie spotkały się i świętowały w Tuczkach, Dębieniu, Hartowcu, Koszelewach, Jeglii, Kopaniarzach i Gronowie. Na wszystkich uroczystościach choć na chwilę pojawił się Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który składał życzenia oraz wręczał symboliczne tulipany.

„Kobieta jest dobrem stworzonym przez Boga” – w sobotę, 7 marca w Tuczkach sołtys wsi Elżbieta Nazar wraz z radą sołecką, radnym gminy Rybno Waldemarem Reszką oraz gospodarzem świetlicy wiejskiej Karolem Szulcem zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Kobiet! W zabawie udział wzięło około 40 pań, które przygotowały jedzenie oraz napoje! Kobietom przygrywał Stanisław Markowski, a w trakcie uroczystości tulipany wręczał radny gminy Rybno – Waldemar Reszka. Ostatnia taka impreza odbyła się w Tuczkach 30 lat temu!

„Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna” – w tym samym dniu w Dębieniu w sali OSP zorganizowano także Dzień Kobiet! Około godziny 18:00 rozpoczęło się przedstawienie, które specjalnie dla pań z Dębienia przygotowały dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej w Rybnie wraz z wychowawczynią Żanetą Kowalewską. Następnie sołtys wsi – Grzegorz Januszewski wraz z radą sołecką oraz radnym gminy Rybno – Piotrem Kamińskim wręczył paniom kwiaty. Uroczystość pomagał przygotować także radny gminy Rybno – Piotr Rydel. Warto zaznaczyć, że sołtys wsi Dębień wraz z radą sołecką pozyskali na tą uroczystość 1000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W Hartowcu sołtys wsi Bogdan Kopański wraz z radą sołecką oraz radnym gminy Rybno – Andrzejem Kornackim już kolejny rok z rzędu zorganizowali Dzień Kobiet. Panie swoją uroczystość rozpoczęły od tradycyjnego zaśpiewania piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Następnie strażacy rozdali kobietom kwiaty oraz drobne upominki. Całą zabawę prowadził Mateusz Ciechanowski.

W Koszelewach wiceprzewodniczący rady gminy Rybno - Dariusz Tara wraz z sołtysem wsi – Adamem Kasprowiczem oraz radą sołecką także zorganizowali w sobotni wieczór specjalnie dla pań - Dzień Kobiet. Panowie przez cały wieczór obsługiwali panie w czerwonych fartuchach! Na podobny pomysł wpadli strażacy z Jeglii (Przemysław Labicki, Dariusz Jarzembek i Arkadiusz Bańka), którzy także przygotowali w Szkole Podstawowej Dzień Kobiet! W trakcie uroczystości w Koszelewach i Jeglii każda z pań otrzymała tulipana oraz mogła liczyć na profesjonalną obsługę!

W niedzielę, 8 marca o godz. 14:00 w budynku Koła Łowieckiego Hubertus sołtys wsi Józef Szraga wraz z radą sołecką oraz radnym gminy Rybno - Czesławem Mederskim także zorganizowali dla swoich pań – Dzień Kobiet. Przy obficie zastawionym długim stole spotkało się około 30 pań, które otrzymały od najstarszego sołtysa w gminie Rybno - tulipana. Podobną imprezę zorganizowano w Gronowie.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem