www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Ziemi w Przedszkolu

Opublikowano 2012-05-02 07:51:05. Artykuł wyświetlono: 2486 razy.

27 kwietnia 2012r. w Przedszkolu w Rybnie zorganizowano obchody Dnia Ziemi. Spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola witając rodziców i zaproszonych gości: leśniczego pana Tomasza Stepnowskiego, inspektora ds. ochrony środowiska i rolnictwa panią Annę Marek, pielęgniarkę medycyny szkolnej panią Urszulę Zawadzką.

Pani Joanna Psiuk podsumowania niektóre działania przedszkola w zakresie ekologii: udział w akcjach ogólnopolskich i wojewódzkich, udział w programach „Zbiórka baterii”, „Fundusze za puste tusze”. Po wystąpieniu dyrektora przedszkola, dzieci poprzez program artystyczny zachęcały do ochrony środowiska.

Najmłodsze przedszkolaki 3 – 4 latki przedstawiły inscenizację pt.: „Leśne spotkanie” oraz zaśpiewały piosenkę „Moja planeta”. Dzieci z grupy drugiej 4 – 6 latki zaprezentowały przedstawienie pt.: „Czystolandia” oraz piosenki: „Sprzątanie świata” i „Ekostrażnicy”.

Podsumowano również realizację programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”. Programem objęte były najstarsze przedszkolaki, które przedstawiły inscenizację pt.: „Przestroga przedszkolaka” oraz piosenkę „Dinek”.

Koordynator czwartej edycji programu w naszym przedszkolu pani Agnieszka Kołpacka omówiła zajęcia, podczas których realizowane były założenia programu. Podziękowała rodzicom za współpracę.

Dyrektor przedszkola dziękuje nauczycielkom za przygotowanie programu artystycznego, rodzicom za wykonanie kostiumów dla dzieci, gościom za udział w uroczystości.

 

Terkst i zdjęcia nadesłała Joanna Psiuk
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka