Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowano 2012-03-08 12:18:26. Artykuł wyświetlono: 3844 razy.

W dniu 7 marca 2012 r. w Domu Strażaka w Rybnie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dzieci i młodzież z naszej gminy rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

Ogółem do turnieju przystąpiło 17 uczniów. Test składał się z 40 pytań dotyczących m.in. tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP, przyczyn powstawania i rozpowszechniania się pożarów, organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, lasów, substancji niebezpiecznych, zasad ewakuacji ludzi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Szczawiński Dawid - SP Rybno
  2. Kłosowski Jakub - SP Hartowiec
  3. Kłosowski Dawid - SP Rybno

II grupa wiekowa (gimnazja)

1. Blank Dominik - Gimn. Rybno
  2. Wysocki Adrian - Gimn. Rybno
  3. Kroplewski Dawid - Gimn. Rybno

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Kasprowicz Zuzanna - L.O. Rybno
  2. Wojciechowska Paulina - L.O. Rybno
  3. Sobotka Krzysztof - L.O. Rybno

Organizatorzy eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pragną podziękować nauczycielom przygotowującym dzieci i młodzież do udziału w zawodach.