Eliminacje gminne OTWP

Opublikowano 2016-04-01 15:28:38. Artykuł wyświetlono: 2313 razy.

W dniu 31 marca 2016 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy eliminacji gminnych w Rybnie mieli do rozwiązania pisemny test składający się z 40 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.  Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym.

Życzymy im powodzenia.