Elżbieta Rozentalska nowym sołtysem w Rumianie

Opublikowano 2015-06-12 10:52:20. Artykuł wyświetlono: 1801 razy.

W środę, 10 czerwca o godz. 19:00 w sali OSP w Rumianie odbyły się wybory uzupełniające na stanowisko sołtysa wsi.

Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców Rumiana przybyli: wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, sekretarz UG – Jolanta Jendrycka oraz radni gminy Rybno: Piotr Rydel, Dariusz Tara i Sylwester Kasprowicz.

Na sołtysa wsi Rumian zgłoszono jedną kandydatkę – Elżbietę Rozentalską, która w głosowaniu tajnym uzyskała 32 głosy. Podczas wyborów sprawozdanie z działalności sołtysa wsi i rady sołeckiego przedstawiła Teresa Świniarska, która z powodów zdrowotnych zrezygnowała z funkcji sołtysa. Wójt gminy Rybno wraz z radnym – Piotrem Rydlem wręczyli Teresie Świniarskiej kwiaty oraz podziękowania za 22 letnią służbę dla sołectwa Rumian. Tomasz Węgrzynowski przedstawił także na zebraniu plany inwestycyjne gminy oraz bieżące informacje na temat funkcjonowania Urzędu Gminy Rybno.

Tekst i zdjęcie nadesłał: Sylwester Kasprowicz