www.gminarybno.pl

Drukuj

Erasmus+

Opublikowano 2018-07-25 10:09:02. Artykuł wyświetlono: 1316 razy.

W 2017r. Erasmus+ obchodził swoje 30-lecie działalności. Nauczyciele z Gminy Rybno po raz pierwszy mieli okazję skorzystania z unijnego projektu: „Kompetentna kadra sukcesem w edukacji”, który całkowicie jest finansowany z funduszy europejskich.

Głównym zadaniem nauczycieli było podnoszenie kompetencji uczenia się, zdobywania nowych doświadczeń, które przełożą się na jakość pracy szkoły. Grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Zespół Szkół w Rybnie uczestniczyła w kursie: „Komunikacja, mediacja, rodzic trudny”. Kurs odbywał się w dniach 16 – 20.07.2018r. w Zagrzebiu w Chorwacji. W czasie zajęć nauczyciele doskonalili umiejętności i rozwój kompetencji z zakresu efektywnej komunikacji interpersonalnej z rodzicami oraz dziećmi. Zdobyta wiedza pomoże rozwinąć zdolności diagnozowania potrzeb i rozwiązywania problemów, z którymi na co dzień borykają się szkoły. Jednym z głównych założeń programu było poznanie szkolnictwa i kultury Chorwacji. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w kursie.

Po przyjeździe każdy uczestnik zobowiązany był do złożenia „Indywidualnego Raportu Uczestnika Mobilności”, upowszechniania rezultatów projektu poprzez prezentowanie na stronach portali społecznościowych zdjęć, wrażeń i doświadczeń z wyjazdu na kurs, przygotowanie i umieszczenie strony internetowej szkoły sprawozdania z kursu, a także wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami. Umiejętności nabyte w czasie kursu będą wdrażane w pracy szkół.

Motto: „Prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najpilniejszym uczniem” towarzyszyło wszystkim uczestnikom kursu.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka