www.gminarybno.pl

Drukuj

Ewakuacja w Zespole Szkół

Opublikowano 2011-09-29 21:50:58. Artykuł wyświetlono: 2290 razy.

W minioną środę (28 września) w Rybnie odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy.

Alarmowy przejazd strażackich samochodów przez Rybno w środowe południe wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. Na szczęście nie było prawdziwego zagrożenia, a jedynie ćwiczenia, których jedym z najważniejszym elementem była ewakuacja Zespołu Szkół.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w pracowni komputerowej na drugim piętrze. Dla uwiarygodnienia sytuacji pomieszczenie to zostało zadymione. Zadaniem strażaków było ugaszenie pożaru, przewietrzenie pomieszczeń oraz odszukanie i udzielenie pomocy dwóm osobom, które nie zdążyły się ewakuować z zadymionego budynku.

W ćwiczeniach uczestniczyli strazacy z jednostek: OSP Dębień, OSP Hartowiec, OSP Rumian, OSP Rybno, OSP Truszczyny i OSP Żabiny.


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka