Festyn rodzinny

Opublikowano 2017-06-01 09:30:03. Artykuł wyświetlono: 3750 razy.

W sobotę 27 maja przy Zespole Szkół w Rybnie odbył się Festyn Rodzinny. W zorganizowanie festynu włączyła się Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna, uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie, sołectwo Rybno oraz Gmina Rybno. Na otwarcie festynu zagrała orkiestra dęta z Rybna. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

Dla osób w różnym wieku czekały konkursy tematyczne: profilaktyczny, językowy, języka polskiego, ekologiczny, wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, wiedzy o powiecie działdowskim, konkursy sportowe, malowanie skamielin. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jak co roku loteria fantowa. Nagrody rzeczowe do loterii zostały przekazane przez sponsorów, którzy wspierają nasz festyn. W loterii fantowej wylosowano także dwie nagrody specjalne: odkurzacz i tablet. Dla najmłodszych dzieci atrakcją było malowanie twarzy, a dla pań makijaże, które bezpłatnie wykonywały konsultantki firmy AVON. Przy okazji festynu odbyła się również akcja poboru krwi, zorganizowana przez Klub HDK, działający przy Zespole Szkół w Rybnie. Tego dnia aż 26 osób oddało krew! Goście festynu mogli zakupić prace naszych uczniów, m.in. kartki okolicznościowe na różne okazje. Chętne osoby mogły skorzystać z porad żywieniowych i dietetycznych, udzielanych przez specjalistę. Dla zainteresowanych była tez możliwość konsultacji z logopedą. Młodzież z koła teatralnego zaprezentowała przedstawienie o miłości. Warto podkreślić, że uczniowie sami napisali scenariusz i przygotowali stroje i dekoracje. Najmłodsze dzieci chętnie spędzały czas, korzystając ze sportowych urządzeń rekreacyjnych. Dużą popularnością, zwłaszcza wśród małych chłopców cieszył się radiowóz policyjny. Chłopcy mieli możliwość siedzenia w aucie i poznania jego wyposażenia. Mogli również zapoznać się z działaniem sprzętów, wykorzystywanych w pracy policji. Wiele dzieci odważyło się także na przejażdżkę motocyklem. Dla większości była to pierwsza taka przejażdżka w życiu. Młodzież Zespołu Szkół w Rybnie przygotowała i przeprowadziła minikonferencję na temat Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz fotowoltaiki w ramach projektu „Postaw na Słońce”. Na wszystkich uczestników festynu czekał obficie zaopatrzony bufet. Czas na festynie umilała gwiazda tegorocznego festynu – zespół ATLANTIC z Działdowa. Przez całe popołudnie dopisywała piękna, słoneczna pogoda. Goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, na pewno znaleźli coś dla siebie i miło spędzili czas. DZIĘKUJEMY!!!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i ofiarodawców:

LISTA DARCZYŃCÓW (Sponsorów)
1. Hanna Malinowska „Sklep z artykułami malarskimi”
2. Magdalena Góralska „Sklep Odzieżowy”
3. Beata Wiergowska „Sklep Odzieżowy”
4. Stanisław i Elżbieta Witkowscy
5. Marlena Chmielewska Usługi krawieckie
6. Joanna Mederska Salon Fryzjerski „Venus”
7. Lidia Kuśpiel „Sklep Odzieżowy”
8. Krystyna Szymankowska „Bajkowy Świat”
9. Mirosław Karbowski „Kiosk z gazetami”
10. Halina Kowalska „Garderoba Kuszący Świat Mody”