www.gminarybno.pl

Drukuj

Festyn rodzinny w Rumianie

Opublikowano 2012-06-22 09:14:36. Artykuł wyświetlono: 1461 razy.

W sobotnie popołudnie 16 czerwca 2012 roku na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbył się festyn w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

W zorganizowanie imprezy zaangażowali się bardzo aktywnie nie tylko nauczyciele, ale też rodzice uczniów naszej szkoły, strażacy OSP z Dębienia i Rumiana. Przygotowania trwały wiele dni, ale wszystkie zaplanowane atrakcje i niespodzianki udało się zrealizować. Publiczność dopisała. Przybyli nie tylko rodzice, ale również mieszkańcy Rumiana i okolicznych miejscowości.

Festyn otworzył dyrektor szkoły Stanisław Szulwic, który przywitał wszystkich przybyłych i życzył wspaniałej zabawy i wypoczynku podkreślając jak ważną rolę pełni rodzina i wspólne spędzanie czasu jest niezwykle ważne dla integracji rodziny – dzieci i młodzieży, młodszego i starszego pokolenia. Na wstępie miał miejsce występ artystyczny w wykonaniu uczniów starszych klas. Inscenizacja pt. „Zagubiony czas” miała charakter dydaktyczny i mimo wielu nie zawsze wesołych przygód bohaterów, jak każda baśń, zakończyła się szczęśliwie, a rodzice już zawsze mieli czas dla swoich dzieci. Widzów zachwyciła wspaniała scenografia i piękne kostiumy młodych aktorów. Po gorących brawach rozpoczął się prawdziwy piknik. Kawiarenka na świeżym powietrzu serwowała ciasto, kawę, herbatę, zimne napoje i słodycze. Dla amatorów grilla były kiełbaski i karkówka.

Dużą atrakcję sprawił dzieciom sprzęt rekreacyjny udostępniony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie – urządzenia dmuchane: zjeżdżalnia, trampolina, dla najodważniejszych czekała wspinaczka na siedmiometrową ścianę. Najmłodsi oblegali suchy basen wypełniony plastikowymi piłeczkami. Była też możliwość przejażdżki na koniu i kucyku, a także przejazd wozem strażackim.

Grzegorz Wiergowski
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka