www.gminarybno.pl

Drukuj

Gimnazjaliści z Rybna zdobyli brązowy medal

Opublikowano 2015-10-13 08:55:53. Artykuł wyświetlono: 851 razy.

Chłopcy z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie w Rybnie, w kategorii 12-13 lat, zajęli trzecie miejsce w finałach wojewódzkich VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Finałowy turniej odbył się 10.10.2015 w Pasłęku.

 Drużyna w trzech etapach eliminacji nie poniosła żadnej porażki i dlatego finały dawały nadzieję na medal. Jednak należy pamiętać, że w turnieju było osiem najlepszych drużyn Warmii i Mazur, w związku z tym zadanie nie było łatwe w realizacji. Dwa pierwsze mecze w grupie nasi piłkarze wygrali, z Gimnazjum nr 5 Elbląg 4:2, z Orlik Korsze 6:2. Trzeci mecz z drużyną LUKS Wydminy przegrali 1:3, ale to nie przeszkodziło, by zająć pierwsze miejsce w grupie. W półfinale zagrali z Gimnazjum nr 1 Biskupiec i niestety ten mecz decydujący o wejściu do finału również był porażką stosunkiem 1:4. W meczu o III miejsce drużyna ponownie zagrała z LUKS Wydminy. Należy docenić fakt, iż po dwóch porażkach uczniowie potrafili się zmobilizować i zrewanżować się po przegranym meczu w grupie. Piłkarze z Rybna wygrali pewnie 3:0 i zdobyli brązowy medal!!! W całym turnieju zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 2 Ostróda, która będzie reprezentować nasze województwo w finale Polski w Warszewie.
Wielkie gratulacje dla: Sebastiana Leśniewskiego, Kacpra Budzińskiego, Kacpra Gojtowskiego, Wiktora Ćwieka, Bartosza Ćwieka, Miłosza Wysockiego, Konrada Zalewskiego i Kacpra Zalewskiego.
Opiekun drużyny: Mariusz Dudziński

Nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka