www.gminarybno.pl

Drukuj

Głosuj na Wel

Opublikowano 2015-09-02 14:43:31. Artykuł wyświetlono: 997 razy.

W dniu 1 września ruszyło głosowanie na Rzekę Roku 2015. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę.

Głosować może każdy. Wystarczy na stronie rzekaroku.pl odnaleźć swoją rzekę faworytkę i kliknąć przycisk „Głosuj” (ikona kropli wody w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia). Następnie potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie linku, który przyjdzie na podany adres e-mail.
Rzeka, która uzyska największą liczbę potwierdzonych głosów zdobędzie tytuł Rzeka Roku 2015 oraz nagrodę - dwie statuetki Rzeki Roku, dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje. Ambasadorką konkursu jest Beata Pawlikowska.
Rzeka Wel znalazła się w plebiscycie, zgłosił ją Zespół Szkół w Rybnie. Wel przedstawiony jest jako rzeka, która może zaskoczyć, a jej przełomowy odcinek określony jest "górską niespodzianką". Rzekę w kadrze przedstawił Tomek Pikuła, jej malownicze koryto i otoczenie.
Dzięki konkursowi Rzeka Roku możemy poznawać piękne i ujmujące rzeki które są docenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych, które czasem są niedocenione lub zapomniane. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania swojego głosu na jedną z nich – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Zachęcamy do głosowania, w razie pytań kontakt z Zespołem Szkół 236966102 – p. Heleniak lub dyrektor szkoły.

Tekst i zdjęcia nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka