Gmina Rybno przystąpi do Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur

Opublikowano 2016-08-31 15:54:19. Artykuł wyświetlono: 1544 razy.

W dniu 11 sierpnia 2016r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie odbyło się spotkanie w sprawie Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur.

Podczas spotkania Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz przedstawiciele pozostałych samorządów Powiatu Działdowskiego podpisali wstępne deklaracje zawierające intencję podpisania Porozumienia w sprawie Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur ver. 2.0.

Zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Plan Cyfrowy 2025 dla Warmii i Mazur jest komplementarny z projektem „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie” (SSPW). Projekt przewiduje wybudowanie światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej, która umożliwi dostęp do szerokopasmowego Internetu na terenie całego województwa.

Sieć będzie neutralna technologicznie i otwarta na równych zasadach dla wszystkich operatorów zainteresowanych świadczeniem usług dostępu do Internetu dla mieszkańców, firm i instytucji.