www.gminarybno.pl

Drukuj

Gmina Rybno VIII w województwie

Opublikowano 2017-03-28 10:49:17. Artykuł wyświetlono: 1268 razy.

W sobotę, 25 marca o godz. 11:00 w hali widowiskowej w Nidzicy odbyły się Wojewódzkie Samorządowe Igrzyska Gmin, w których rywalizowało 15 gmin z całego województwa warmińsko-mazurskiego w 10 konkurencjach sportowych.

Reprezentacja Gminy Rybno poprawiła wynik sprzed roku (X miejsce) i w rankingu końcowym znalazła się na VIII pozycji, wyprzedzając między innymi Działdowo. Pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio: Gmina Iława, Gmina Ostróda i Gmina Świątki. Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski w swojej konkurencji zajął III miejsce, a Wicedyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Krzysztof Anisiewicz II miejsce. Seniorzy z Gminy Rybno na 15 gmin zajęli w czwórboju – 5 lokatę, a Grzegorz Rozentalski przegrał minimalnie podium i zajął IV miejsce w konkurencji – warcaby. W przeciąganiu liny Gmina Rybno zajęła V miejsce.

Gminę Rybno reprezentowali: Hanna Bem, Tomasz Węgrzynowski, Waldemar Reszka, Sylwester Kasprowicz, Henryk Wiśniewski i Krzysztof Anisiewicz (rzut lotką, unihokej i piłka nożna), Irena Dudzińska, Zdzisława Piórkowska, Józef Nowicki i Alfred Witkowski (drużynowy czwórbój seniorów), Bogumiła Kowalkowska i Wojciech Gontarz (szachy), Hanna Pleta i Grzegorz Rozentalski (warcaby), Wiktoria Różańska i Marcin Kamiński (tenis stołowy), Mariusz Rzymowski i Dariusz Ciżewski (podnoszenie odważnika kat 75 kg i +75 kg), Hanna Pleta, Wojciech Pleta i Emilia Pleta (trójbój rodzinny), Bożena Rozentalska, Hanna Pleta, Tomasz Węgrzynowski, Wojciech Pleta i Dariusz Ciżewski (przeciąganie liny).

- Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w igrzyskach. Kolejne odbędą się w Orzyszu! Do zobaczenia za rok!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka