Gmina Rybno zagrała podczas XXI finału WOŚP

Opublikowano 2013-01-24 12:27:01. Artykuł wyświetlono: 2759 razy.

Gmina Rybno zagrała podczas XXI finału WOŚP dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W niedziele 13 stycznia 2013 roku na terenie Gminy Rybno przeprowadzona została zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Gmina Rybno zebrała 8 156,94 zł.

Udział w zbiórce wzięło 24 wolontariuszy, którzy wraz z szefem sztabu panem Jarosławem Rolkowskim kwestowało w Rybnie, Rumianie, Koszelewach oraz Hartowcu.

O godzinie 17.00 na sali OSP w Rybnie odbyły się licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Wójt Gminy Rybno pan Edmund Ligman nie tylko otworzył imprezę, ale także aktywnie uczestniczył w licytacjach. Na scenie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, dziewczęta tańczące – Mażoretki oraz harcerze z drużyny „ Leśne Duszki” a tekże Dj. PAVLO, oraz zespół „FLESZ”.

Szef sztabu gorąco dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wrzucili pieniądze do puszki, bądź brali udział w licytacji.

Serdeczne podziękowania składa również dla tych, którzy przekazali przedmioty do licytacji, m.in.: państwu Malinowskim, państwu Witkowskim, państwu Zakrzewskim, państwu Wilbrandt, oraz zespołowi Enej, który przekazał na naszą licytację swoją płytę z autografami, oraz tym którzy przekazują przedmioty chcieli pozostać anonimowi. Podziekowania należa się również wszystkim, którzy włączyli się w organizację: strażakom, policji, pracownikom GBP w Rybnie, opiekunom oraz przede wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom.