Grądy: Bieg Tropem Wilka

Opublikowano 2021-08-12 08:08:31. Artykuł wyświetlono: 877 razy.

W sobotę, 17 lipca 2021r. o godz. 12:00 w Grądach odbył się V Bieg Tropem Wilka o Puchar Wójta Gminy Rybno zorganizowany przez Sołtysa wsi Grądy – Mirosława Remusa, Gminę Rybno oraz przedstawicieli grupy biegaczy „Rozbiegane Działdowo”.

Udział w zawodach na dystansie 5 km wzięło 37 zawodników i zawodniczek z terenu powiatu Działdowskiego i okolicznych miejscowości. W kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Konarzewska z Działdowa z czasem 17:41, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Zbigniew Bartkowski – także mieszkaniec Działdowa. W biegu udział wzięli także mieszkańcy gminy Rybno: Paweł Żądłowski (20:11), Paweł Świaniarski (24:04), Michał Dzwonkowski (24:05), Mariusz Szatkiewicz (24:05), Miłosz Jadanowski (26:15) i Przemysław Leśniewski (29:31).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które na mecie wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem, Radny Gminy Rybno – Łukasz Głowacki oraz Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus. Podsumowania zawodów dokonał Marcin Kasprowicz – przedstawiciel grupy „Rozbiegane Działdowo”, który wraz z Wiolettą Kasprowicz zajął się organizacją biegu od strony technicznej. Dla najlepszych zawodników w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych czekały statuetki, a na koniec zawodów odbyło się także losowanie nagród. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla zawodników ciepły posiłek regeneracyjny oraz napoje chłodzące.

Klasyfikacja kobiet w kategorii OPEN:
1. Martyna Konarzewska 17:41
2. Wioletta Falba 21:09
3. Jadwiga Chećko-Zaręba 22:29

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii OPEN:
1. Zbigniew Bartkowski 18:10
2. Henryk Kuciejczyk 19:35
3. Damian Lewandowski 19:50

- Dziękuję serdecznie zawodnikom i kibicom za wzięcie udziału w V zawodach biegowych Tropem Wilka o Puchar Wójta Gminy Rybno. Dziękuję mieszkańcom Grąd oraz naszemu radnemu – Łukaszowi Głowackiemu za pomoc w organizacji biegu. Przede wszystkim podziękowania ślę w stronę biegaczy – Marcina i Wioletty Kasprowicz, którzy poświęcili swój czas i w czynie społecznym zajęli się całą organizacją biegu od strony technicznej. Dziękuję także Sylwestrowi Kasprowiczowi za promocję tego wydarzenia oraz zdjęcia podczas biegu, do zobaczenia za rok na VI biegu – podsumowuje wydarzenie sportowe – Sołtys wsi Grądy, Mirosław Remus.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem