Grądy mają nowego sołtysa

Opublikowano 2015-01-28 08:30:19. Artykuł wyświetlono: 1814 razy.

W piątek, 23 stycznia o godz. 18:00 w miejscowości Grądy odbyły się wybory sołtysa oraz rady sołeckiej. Zebranie poprowadziła Renata Wieczerzycka z Urzędu Gminy Rybno oraz sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka.

Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców wsi przybyli także radni gminy Rybno: Andrzej Kornacki, Agnieszka Wysocka oraz Sylwester Kasprowicz.

Do wyborów sołtysa Grąd zgłosiło się trzech kandydatów - Mirosław Remus, Agnieszka Bartwicka i Jan Łukaszewski. Mieszkańcy zgodnie większością głosów zadecydowali, że to właśnie Mirosław Remus stanowisko sołtysa pełnił będzie przez kolejne cztery lata. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: aktualną radną gminy Rybno – Agnieszkę Wysocką, Roberta Bartnickiego, Mariusza Szymańskiego, Agnieszkę Bartwicką i Bogusława Muraszko. Przed nowym sołtysem oraz radą sołecką czeka dużo pracy, ponieważ już w tym roku z budżetu gminy Rybno zostanie wyodrębniony fundusz sołecki.

Tekst i fot. Sylwester Kasprowicz