www.gminarybno.pl

Drukuj

Grodziczno: Pobiegliśmy dla Lenki

Opublikowano 2018-09-19 14:01:24. Artykuł wyświetlono: 564 razy.

W sobotę, 15 września 2018 roku o godz. 16:00 w Grodzicznie odbył się II Bieg Stolarski „O Złoty Hebel” zorganizowany przez firmę „Oristo”. W ulicznym biegu głównym na dystansie 10 km wzięło udział ponad 200 zawodników, zaś w biegach dla dzieci na dystansach 200, 400, i 800 m około 170 młodych adeptów czynnego uprawiania sportu.

Dla nas uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu najważniejsze było to, że mogliśmy pobiec dla Lenki Cichorskiej – naszej uczennicy, a jednocześnie córki jednego z pracowników firmy „Oristo”. Połowa wpisowego oraz dochód ze sprzedaży gadzietów przeznaczona zostanie na jej rehabilitację. To bardzo ważne, gdyż walka z rzadką chorobą, na którą cierpi Lenka wymaga zaangażowania rodziców i środków finansowych. Równie ważna, a może czasem ważniejsza jest prawdziwa ludzka solidarność, o której mogliśmy się wszyscy przekonać podczas tego wspaniałego sobotniego popołudnia.

W imieniu Lenki, jej Rodziców, a także całej społeczności Naszej Szkoły serdecznie dziękujemy Firmie „Oristo” za pomysł i organizację tej pięknej imprezy, a także Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec za organizację atrakcji na zjeżdzalni. Przede wszystkim zaś dziękujemy uczniom rodzicom i nauczycielom SP Hartowiec za udział w biegach, których wszyscy byliśmy bohaterami.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka