Gronowo: Wieś ma nowego sołtysa

Opublikowano 2019-02-01 08:32:49. Artykuł wyświetlono: 1469 razy.

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbyły się wybory na sołtysa wsi Gronowo oraz wybory do rady sołeckiej. Tym razem mieszkańcy wybierali nową władzę na pięcioletnią kadencję.

Zebranie wyborcze otworzył i prowadził Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który powitał przybyłych mieszkańców – uprawnionych do głosowania przybyło ponad 60 osób. Następnie Mirosław Mężykowski przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności z ostatnich 4 lat. Potem odbyły się wybory na sołtysa, do których mieszkańcy zgłosili dwóch kandydatów – Mirosława Mężykowskiego oraz Sylwię Szczepańską. Większością głosów na pięcioletnią kadencję sołtysa w miejscowości Gronowo wybrano Sylwię Szczepańską. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali nowych radnych: Natalię Trzcińską, Annę Świniarską, Karola Szczepańskiego, Tomasza Petrykowskiego i Łukasza Ładę.

Nowej Pani Sołtys oraz Radzie Sołeckiej serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz