www.gminarybno.pl

Drukuj

Groszki: Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano 2016-11-14 08:27:30. Artykuł wyświetlono: 484 razy.

Po 123 latach zaborów Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość i z tej okazji corocznie obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W całej Polsce organizowane są liczne imprezy plenerowe, w tym biegi, marsze niepodległościowe oraz imprezy kulturalne dla społeczeństwa.

W piątek, 11 listopada w Groszkach 98. rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnili: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sołtys sołectwa Naguszewo-Groszki – Mieczysław Łużyński, Prezes GSZS Delfina Rybno – Jan Rozentalski oraz mieszkańcy sołectwa. Z tej okazji Tomasz Węgrzynowski wraz z Mieczysławem Łużyńskim uroczyście złożyli kwiaty.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka