Grupa wsparcia dla osób uzależnionych zaprasza na spotkania

Opublikowano 2017-04-24 14:39:33. Artykuł wyświetlono: 1232 razy.

W każdą sobotę od godz. 16:00 do 18:00 w świetlicy socjoterapeutycznej w Rybnie odbywają się spotkania grupy wsparcia dla osób uzależnionych, które prowadzi pracownik Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie – Jerzy Łączyński.

Grupa wsparcia, składa się z osób o równym wobec siebie statucie, połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.
Na całym świecie działają miliony takich grup - spotykających się cyklicznie w celu:
- dzielenia się doświadczeniem w pokonywaniu związanych ze wspólnym problemem trudności,
- dzielenia się wsparciem emocjonalnym,
- zwalczania bezradności wobec problemu, własnej choroby, trudnej sytuacji życiowej itp.
- budowania siły, nadziei i poczucia wartości wśród uczestników
- wymiany użytecznych informacji
- pogłębiania wglądu i zrozumienia u uczestników oraz szukania wspólnymi siłami rozwiązań

Dla większości ludzkich problemów nie ma łatwych rozwiązań ani lekarstw. Nawet, jeśli można uzyskać najlepszą pomoc profesjonalną to dla wielu osób okazuje się to niewystarczające do tego by radzić sobie samodzielnie z trudnościami. Wcale nierzadko, zwłaszcza w polskich realiach, dostęp do profesjonalisty jest utrudniony bądź też wiąże się z dużą obawą samego zainteresowanego. W takich sytuacjach ludzie mogą i odnajdują wsparcie w grupach wzajemnej pomocy. Wewnątrz tych grup dzielą się wspólnymi sprawami, troskami, informacjami, które dostarczają im istotnej pomocy w zdrowieniu. Zyskują zrozumienie od ludzi, którzy mają podobne doświadczenia.

Punkt konsultacyjny w świetlicy socjoterapeutycznej w Rybnie otwarty jest w każdą sobotę od godz. 14:00 do 16:00 – są to rozmowy indywidualne.

Grupę wsparcia w Rybnie odwiedzają koledzy z grup z Lidzbarka, Grodziczna, Brodnicy czy Nowego Miasta Lubawskiego – przewidziane są także różne atrakcje – wyjazdy całymi rodzinami na integracyjne wycieczki lub grille. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz