Drukuj

GSZS Delfin Rybno - MKS Korsze 2:2

Opublikowano 2017-06-21 08:21:43. Artykuł wyświetlono: 2171 razy.

W meczu 30. kolejki piłkarskiej IV ligi GSZS Delfin Rybno zremisował z MKS Korsze 2:2. Przed ostatnim w tym sezonie meczem trener GSZS Delfina – Radosława Wasielewski miał do dyspozycji czternastu zawodników. Stosunkowo wąska kadra nie stanęła na przeszkodzie, by ustawić zespół ofensywnie w systemie 3-5-2.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy po niespełna dwudziestu minutach prowadzili już 0:2. Najpierw doświadczony napastnik Piotr Trafarski uniknął pozycji spalonej i pewnym strzałem pokonał Jakuba Lendzionowskiego. W 19. minucie przyjezdni przeprowadzili niemal identyczną akcję jak przy pierwszej bramce, która również przyniosła efekt, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Cyliński. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Niestety dobrych okazji nie wykorzystali Paweł Wiśniewski, Mateusz Łożyński i Michał Piceluk. Dopiero w końcowym fragmencie pierwszej odsłony padła kontaktowa bramka dla GSZS Delfina. Technicznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bazyli Jabłonowski i futbolówka zatrzepotała w siatce.
Po zmianie stron dominacja Rybinian była jeszcze większa. Głęboko cofnięci gracze z Korsz nastawili się na grę z kontry. W 61. minucie arbiter główny podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z obrońców MKS-u, przy okazji pokazując innemu czerwoną kartkę za wulgarne odzywki. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Sebastian Łukaszewski.
Do końca meczu oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po kilka dobrych okazji, jednak żadna nie została wykorzystana i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2.
Po długim i wyczerpującym sezonie naszych piłkarzy czeka teraz zasłużony odpoczynek. Rybinianie zajęli ostatecznie czternaste miejsce w tabeli, co skutkuje spadkiem do Klasy okręgowej. Na oficjalne potwierdzenie tej decyzji przez okręgowy związek musimy poczekać aż do zakończenia procesu licencyjnego.
GSZS DELFIN RYBNO - MKS KORSZE 2:2 (1:2)
'42 Jabłonowski, '62(k) Łukaszewski - '5 Trafarski, '19 Cyliński
GSZS Delfin: Jakub Lendzionowski - Michał Dzwonkowski, Sebastian Łukaszewski, Paweł Wiśniewski - Paweł Choma [C], Bazyli Jabłonowski, Marceli Kaczorek, Patryk Rozentalski, Michał Piceluk - Mateusz Łożyński, Piotr Gross ('84 Paweł Żądłowski).

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz