Hartowiada 2015

Opublikowano 2015-06-25 12:09:31. Artykuł wyświetlono: 2701 razy.

7 czerwca bawiliśmy się na festynie Hartowiada, który odbył się pod hasłem „Zdrowo i sportowo”. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec.

Współorganizatorami byli:

• Sklep Spożywczo-Przemysłowy Krzysztof Kruszewski
  • Szkoła Nauki Tańca Patrycja Górzyńska
  • Marta Lipka – Champion Lubawa

Głównymi celami festynu były:

• podkreślenie i wzmacnianie więzi rodzinnych, międzypokoleniowych i środowiskowych
  • promowanie rodzinnego, międzypokoleniowego, aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego,
  • promocja sportu dla wszystkich w środowisku wiejskim,
  • edukacja społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej
  • pobudzanie do aktywności fizycznej wszystkich środowisk, grup społecznych w tym także osób starszych, niepełnosprawnych w duchu solidarności międzypokoleniowej i włączeniu społecznemu poprzez sport.
  • wdrażanie członków społeczności lokalnej do współpracy, wolontariatu, odpowiedzialności i świadomości partycypacji w działalności dla wspólnego dobra,
  • kształtowanie świadomości swoich kulturowych, regionalnych i rodzinnych korzeni,
  • wyłonienie i kreowanie lokalnych liderów i organizatorów,
  • promocja Powiatu Działdowskiego jako regionu zrównoważonego rozwoju.
  • promocja regionu jako miejsca aktywnego i zdrowego stylu życia
  • promocja i rozwój inicjatyw społecznych podejmowanych przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, mieszkańców i wolontariat

Hartowiadę 2015 rozpoczęli przemówieniami prezes pan Grzegorz Różański i Dyrektor Bogusław Łukwiński. Wszystkich uczestników przywitała orkiestra dęta z Rybna. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali się w tańcach ludowych: polonez, kujawiak, walc. Odbył się także pokaz zumby. Pani Patrycja Górzyńska zaangażowała również publiczność do wykonania prostego układu tanecznego.

Uczestnicy festynu mogli wystąpić w różnych konkurencjach sportowych, np. bloku gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, biegu wielopokoleniowym na orientację „Ino mi się orientuj”, turnieju piłki siatkowej, zawodach piłki nożnej, rodzinnym turnieju tenisa stołowego.

Nie brakowało też innych atrakcji: pokaz kickboxingu w wykonaniu Marty Lipki, rzut młotkiem do telewizora, przejażdżki konne, suchy basen, zjeżdżalnia, malowanie twarzy. Mogliśmy zobaczyć też stoisko rękodzieła artystycznego, przy którym były wykonane przedmioty z papieru, np. wazony, koszyki, zajączki. Artystka zaprezentowała technikę wykonania tych rzeczy ze skręconego papieru. W imprezie uczestniczyły również osoby niepełnosprawne, które miały możliwość obejrzenia filmu o Natalii Partyce. Przygotowano dla nich konkurencje sportowe. Goście mieli okazję degustacji zdrowych potraw w barze surówkowo-kanapkowym.

Hartowiada 2015 była wielkim lokalnym wydarzeniem, dzięki któremu okoliczni mieszkańcy mogli miło, przyjemnie, zdrowo i sportowo spędzić czas.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz