www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiada z nagrodą

Opublikowano 2015-11-25 08:35:07. Artykuł wyświetlono: 885 razy.

21 listopada 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie siódmej już edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Inicjowanie powszechnej aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”. Organizatorem konkursu było Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Miło jest nam poinformować, że projekt festynu środowiskowego „Hartowiada 2015 – razem zdrowo i sportowo” znalazł się w gronie laureatów finału centralnego zajmując XIV miejsce. Wyprzedziliśmy o „jedno oczko” drugiego z reprezentantów Warmii i Mazur – LUKS „Prątniczankę” (Gmina Lubawa).

To ,że nasz festyn znalazł się w gronie laureatów uważamy za spory sukces i wielkie wyróżnienie. Konkurencja była bowiem duża. W tegorocznej edycji konkursu brało udział 89 projektów, a nasza plenerowa impreza miała przecież lokalny zasięg. Udowodniliśmy jednak, że czasami wystarczą dobre chęci, sprawna organizacja i współpraca, aby bawić się zdrowo, sportowo, a przede wszystkim rodzinnie.

Przypomnijmy, że nagrodzona impreza odbyła się 7 czerwca 2015 roku przy szkole w Hartowcu. Głównym jej organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec, zaś współorganizatorami: Urząd Gminy Rybno, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu, Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, Sołectwo Hartowiec, Uczniowski Klub Sportowy „SZUWAREK” w Hartowcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Hartowcu. Imprezę wsparli: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Polska Fundacja Paraolimpijska, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybnie, Andrzej Kornacki, Bogdan Kopański, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Krzysztof Kruszewski, Szkoła Nauki Tańca Patrycja Górzyńska, Marta Lipka – Champion Lubawa „Kar- Hand” – Karol Krajewski. Przy realizacji koncepcji festynu pracowało łącznie 59 wolontariuszy.

Kapituła Konkursu dostrzegła wysoki poziom realizacji głównych założeń festynu, a zwłaszcza pobudzanie do aktywności fizycznej wszystkich środowisk, grup społecznych w tym także osób starszych, niepełnosprawnych w duchu solidarności międzypokoleniowej i włączeniu społecznemu poprzez sport oraz wdrażanie członków społeczności lokalnej do współpracy, wolontariatu, odpowiedzialności i świadomości partycypacji w działalności dla wspólnego dobra.

Również nagroda w wysokości 5 000 zł. posłuży społeczeństwu miejscowości. Zakupione zostaną trzy elementy siłowni zewnętrznej: „Orbitrek”, „Rower” i „Wioślarz”.

Autor: Bogusław Łukwiński
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka