www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Koncert zespołu Gospel Singers

Opublikowano 2017-08-21 11:40:17. Artykuł wyświetlono: 662 razy.

W niedzielę, 20 sierpnia o godz. 18:00 w Hartowcu odbył się pierwszy koncert z cyklu „Muzyka przy Starym Spichlerzu”, który zorganizowała Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża w Hartowcu przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie.

- Gospel Singers z Iławy to kilkunastoosobowy zespół, który powstał w styczniu 2015 r. z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści (chórzyści, soliści oraz instrumentaliści), których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Jako, że idealną formą realizacji tych dwóch potrzeb jest właśnie muzyka gospel, na niej IGS oparł swój styl wykonawczy. Zespół pracuje w duchu ekumenizmu, współpracuje z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich. W czasie większych koncertów chórzystom i solistom może towarzyszyć zespół instrumentalny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka