www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Orszak Trzech Króli

Opublikowano 2016-01-07 10:20:52. Artykuł wyświetlono: 1081 razy.

W środę, 6 stycznia w Hartowcu odbył się już po raz drugi rok z rzędu Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu oraz Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Hartowcu. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.

Ponad 200 mieszkańców Hartowca oraz zaproszonych gości przybyło do kościoła, by tam wspólnie obchodzić święto Trzech Króli.

Około godziny 14:00 na parkingu przy kościele ks. Sławomir Skonieczka uformował orszak, który następnie przemaszerował ulicami Hartowca. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki, a wielu z nich także przebrało się w strój postaci wigilijnej, a także w barwy o kolorze niebieskim, zielonym lub czerwonym. Przemarsz prowadzili trzej królowie (w postać jednego z króli wcielił się Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Andrzej Kornacki), a wszyscy biorący udział w orszaku śpiewali kolędy. Na samym końcu akcji wszyscy udali się na salę do Szkoły Podstawowej gdzie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata, kawa oraz ciasto.

W trakcie poczęstunku kolędy oraz świąteczne utwory śpiewał zespół – L’amici. Ks. Sławomir Skonieczka podziękował wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za aktywny udział w orszaku. Rozstrzygnięty został także konkurs na strój Orszaku Trzech Króli w kategorii „dzieci i dorośli”. Podczas przemarszu oraz poczęstunku odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Dziecka „Kilasymandry” na Madagaskarze, a dochód uzyskany ze sprzedaży ciast i napojów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Lenki Cichorskiej.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka