www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Podsumowanie Ferii Zimowych

Opublikowano 2019-02-08 07:35:03. Artykuł wyświetlono: 307 razy.

Koło Gospodyń Wiejskich ISKRA składa serdeczne podziękowania w szczególności ks. Sławomirowi Skonieczka za udostępnienie pomieszczeń Domu Rekolekcyjnego w Hartowcu, które umożliwiło zorganizowanie i przeprowadzenie ferii, Wójtowi i Radzie Gminy Rybno, Pani Joannie Słupskiej - Radnej wsi Hartowiec za okazane wsparcie, Pani pedagog Katarzynie Markowskiej za przeprowadzone warsztaty, Wiktorii Różańskiej za uwiecznienie na fotografii każdego dnia ferii oraz wszystkim osobom, dzięki którym Ferie z ISKRĄ mogły się odbyć.

 Specjalne podziękowania kierujemy do Was DZIECI, że zechciałyście z nami spędzić swój wolny czas i do Was RODZICE za zaufanie i powierzenie nam opieki nad swoimi pociechami. Z całego serca DZIĘKUJEMY. Mamy nadzieję, że już niebawem rozpocznie się budowa świetlicy wiejskiej przy remizie OSP w Hartowcu, która pozwoli rozwinąć skrzydła i rozpocząć prężne działanie Kołu Gospodyń Wiejskich ISKRA w Hartowcu.
Przedstawiamy krótki opis z tego co działo się podczas ferii zimowych z Kołem Gospodyń Wiejskich „Iskra” w Hartowcu:
28.01.2019 roku - o godz. 10:00 w Domu Rekolekcyjnym w Hartowcu ponad 40 dzieci pod opieką członkiń Koła Gospodyń Wiejskich "ISKRA" rozpoczęło pięciodniowe ferie zimowe. Podczas pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych, grach, seansie bajkowym i zabawach na świeżym powietrzu.
29.01.2019 roku – dzieci wyjechały na Farmę Noego do Kiełpin spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Główną atrakcją tego dnia był KULIG oraz ognisko z kiełbaskami.
30.01.2019 roku - trzeci dzień Ferii z ISKRĄ spędziliśmy na terenie Domu Rekolekcyjnego w Hartowcu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych i plastycznych, grach oraz zabawach. Piekły własnoręcznie wykonane pizze, chleb i świetnie się bawiły samodzielnie przygotowaną masą plastyczną.
31.01.2019 roku - czwarty przedostatni dzień Ferii z ISKRĄ rozpoczęliśmy warsztatami z zakresu profilaktyki antyalkoholowej, antynikotynowej i szkodliwości napojów energetyzujących, które dla dzieci i młodzieży poprowadziła Pani pedagog Katarzyna Markowska. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych - KRAINA WYOBRAŹNI. Przygotowały samodzielnie naturalne farby z jogurtu naturalnego i barwników. Dzieci wspaniale się bawiły kolorami, a malowanie pędzlami i dłońmi sprawiało im ogromną radość. W ramach warsztatów kulinarnych przygotowały własnoręcznie kanapki. Ostatnim punktem programu były zabawy na świeżym powietrzu i zjazdy z górki na sankach i workach wypełnionych słomą.
1.02.2019 roku - na zakończenie Ferii z ISKRĄ odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci i młodzież wspaniale bawiły się podczas zabaw i karaoke, które poprowadziła Pani Beata Drzewińska.

Źródło i zdjęcia: KGW Iskra w Hartowcu
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka