Henryk Wiśniewski pozostał sołtysem

Opublikowano 2015-02-17 10:05:53. Artykuł wyświetlono: 2233 razy.

W środę, 11 lutego o godz. 19:00 w Sali OSP w Rybnie odbyły się wybory sołtysa oraz rady sołeckiej. Wybory poprowadzili: Katarzyna Chołaścińska i Bożena Oman z Urzędu Gminy Rybno oraz wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.

Wybory sołeckie w Rybnie okazały się wielkim sukcesem nowego sposobu funkcjonowania gminy ponieważ przybyło na nie, aż 267 mieszkańców. Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców wsi przybyli także radni gminy Rybno: Andrzej Kornacki, Piotr Kamiński, Piotr Gurgielewicz, Czesław Mederski, Marian Granica, Bogdan Wantowski, Dariusz Tara i Sylwester Kasprowicz oraz przewodnicząca rady powiatu Działdowskiego – Magdalena Anczykowska.

Na sołtysa wsi Rybno zgłosiło się dwóch kandydatów – aktualny sołtys Henryk Wiśniewski oraz Robert Witkowski. Mieszkańcy zgodnie zadecydowali, że to właśnie Henryk Wiśniewski stanowisko sołtysa pełnić będzie przez kolejne cztery lata – otrzymał 211 głosów. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Jerzego Anczykowskiego, Roberta Soboczyńskiego, Romana Jaroszewskiego, Mieczysława Trzcińskiego i Adama Wesołowskiego. Nowy sołtys oraz nowa rada sołecka będzie miała dużo pracy, ponieważ już w tym roku z budżetu gminy Rybno zostanie wyodrębniony fundusz sołecki – Rybno otrzyma około 33 tysięcy zł. Wójt gminy Rybno korzystając ze spotkania z mieszkańcami wytłumaczył wszystkim jak wygląda sytuacja finansowa w Urzędzie Gminy Rybno oraz jakie inwestycje stawia na pierwszym miejscu do zrealizowania.

Tekst i fot. Sylwester Kasprowicz