I Dekanalny Konkurs Wiedzy Religijnej

Opublikowano 2016-04-29 13:34:38. Artykuł wyświetlono: 1995 razy.

Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!

Te słowa Świętego Jana Pawła II zostały skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół Dekanatu Rybno, które spotkały się 21 kwietnia 2016r. w Hartowcu na I Dekanalnym Konkursie Wiedzy Religijnej pod hasłem „ Wszystko, co chrześcijanin powinien wiedzieć o Wielkanocy”.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy religijnej o Wielkanocy i umocnienie wiary. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski i ksiądz kanonik Mirosław Owczarek. Organizatorem był ksiądz Sławomir Skonieczka. Wszystkich gości bardzo serdecznie powitał Dyrektor szkół w Hartowcu pan Bogusław Łukwiński, a Wójt Gminy Rybno pogratulował organizatorom pomysłu i życzył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i powodzenia. Zaproszenie do konkursu przyjęło 13 szkół podstawowych: z Grodziczna, Jeglii, Koszelew, Montowa, Mroczna, Rumiana, Rumienicy, Rybna, ze Słupa, Zwiniarza, z Wielkiego Leźna, Żabin i Hartowca oraz 4 gimnazja: z Grodziczna, Mroczna, Rybna i Hartowca. Odbyły się dwa etapy drużynowe: pisemny i ustny. W przerwie miał miejsce poczęstunek. Wyłoniono te szkoły, które wykazały się największą wiedzą i najlepszym czasem. Do finału przeszły 3 szkoły podstawowe i 3 gimnazja. Po II etapie wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi; w kategorii szkoła podstawowa: I miejsce- Rybno, II miejsce – Rumian, III miejsce – Mroczno; w kategorii gimnazjum: I miejsce – Mroczno, II miejsce – Hartowiec, III miejsce – Grodziczno. Na zakończenie konkursu wszystkim uczestnikom zostały wręczone podziękowania, a laureatom nagrody. Zwycięzcom gratulujemy! Szczególne podziękowania składamy opiekunom uczniów, którzy przygotowywali dzieci i młodzież do konkursu.

Tekst : Iwona Cybulska –prowadząca konkurs