I Gminny Turniej Sprawnościowy Przedszkolaka

Opublikowano 2017-09-12 10:37:35. Artykuł wyświetlono: 1207 razy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbędzie się „I Gminny Turniej Sprawnościowy Przedszkolaka w Krainie Pieczonego Ziemniaka.

REGULAMIN:
TERMIN: 20.09.2017r.( środa) godz.10.00 MIEJSCE : Hala OSiR Rybno
Nagrody:
Medale dla wszystkich uczestników oraz statuetki dla przedszkoli z gminy Rybno.
Uczestnictwo:
W turnieju uczestniczą dzieci przedszkolne z gminy Rybno Zapisy do dnia 18.09.2017 pod nr telefonu 23 6966050, 514-126 - 101 lub na adres email: osirrybno@op.pl Drużyna liczy 10 uczestników. Każda drużyna znajduje się pod opieką nauczyciela lub opiekuna. Mile widziani są rodzice i opiekunowie. Odpowiednie ubezpieczenie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy zgubione, pozostawione w szatniach i na terenie obiektu.

Organizatorzy:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno .

SCENARIUSZ
CELE:
• Integracja przedszkoli z gminy Rybno
• Doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole
• Promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych
• Podkreślenie znaczenia uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej nią zwycięstwa
• Zintegrowanie dzieci oraz rodziców poprzez aktywną współpracę
• Dawanie dzieciom szansy radosnego przeżycia

PRZEBIEG TURNIEJU:
1. Przywitanie
2. Podział uczestników na zespoły
3. Konkurencje sportowe
4. Przeprowadzenie konkurencji
5. Podsumowanie
6. Poczęstunek

KONKURENCJE SPORTOWE:
1. Rzut ziemniakiem do wiaderka. Wyznaczona linia startu. W odległości 3 kroków ustawione jest wiaderko. Drużyny wykonują rzuty. Każda osoba rzuca do wiaderka 5 ziemniaków. Wygrywa zespół, który zdobędzie największą liczbę punktów. Każdy trafny rzut 1 punkt.
2. Sadzenie ziemniaków. Wyznaczona linia startu. Każdy zawodnik sadzi i zbiera ziemniaki do obręczy. Wygrywa zespół, który najszybciej ukończy konkurencję.
3. Transporter ziemniaków.
Ustawienie dzieci w rozkroku tworzącym tunel. Dzieci podają sobie pięć ziemniaków od przodu do tyłu, miedzy nogami. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza przetransportuje” ziemniaki i wrzuci do wiaderka.
4. Slalom z ziemniakiem. Każdy z zawodników drużyny przebiega slalom trzymając w ręce łyżkę , na której znajduje się ziemniak. Wygrywa ta drużyna, która przebiegnie najszybciej i u której najmniej będzie strąceń ziemniaka z łyżki. 5. Ziemniaczany slalom.
Zawodnicy biegną miedzy pachołkami popychając ziemniaka kijem do hokeja. Wygrywa zespół, który najszybciej ukończy konkurencję.
6.Ubieranie ziemniaka. Wybranie jednej osoby z drużyny( rodzic , opiekun).Zadaniem ma być ubranie ziemniaka tak, aby skórka była jak najdłuższa. Wygrywa ta osoba, która obrała najdłuższą skórkę ziemniaka.
7. Podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę, miła atmosferę, koleżeńską postawę. Wręczenie dzieciom pamiątkowych medali, a opiekunom przedszkoli statuetek. Zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

Nadesłała: Hanna Bem