www.gminarybno.pl

Drukuj

I Ty możesz zostać meteorologiem

Opublikowano 2017-06-06 07:37:31. Artykuł wyświetlono: 2243 razy.

I Ty możesz zostać meteorologiem!- edukacja i wypoczynek uczniów z Rumiana w Ośrodku Wczasowym "PERKOZ".

Grupa 18 uczniów z klasy V i VI wraz z opiekunami Iwona Cybulską i Markiem Zielińskim uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych o charakterze przyrodniczym prowadzonych przez nauczycieli Ośrodka Wczasowego "PERKOZ". Wyprawa miała miejsce w dniach 29-30.05.2017r.

Jednym z zajęć były warsztaty poprzedzone wykładem z zakresu meteorologii. Uczniowie poznawali przyrządy pomiarowe, składniki pogody, a następnie same próbowały określić pogodę w lesie oraz bezpośrednio nad Jeziorem Pluszne Po pomiarach odczytano wartości na stacji meteorologicznej i dokonano porównania.

Kolejne zajęcia miały charakter geologiczny. Młodzież poznała teren, który jest z okresu polodowcowego. Jednak najwięcej emocji wiązało się z trzecimi zajęciami, a mianowicie biegiem na orientację. Uczniowie świetnie sobie poradzili z mapą. Sprawnie odszukali wszystkie punkty kontrolne, a dodatkowo zrobili to w bardzo krótkim czasie, a o to właśnie chodziło. W biegu na orientację zwyciężyła para uczniów: Antoni Rydel i Kacper Bartwicki.

Oprócz nauki uczniowie mieli dużo czasu na wypoczynek, podziwianie pięknych krajobrazów oraz gry i zabawy sportowe.

Wyjazd był świetną lekcją w terenie, ale również miał charakter integracyjny.

Autor: Iwona Cybulska
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka