www.gminarybno.pl

Drukuj

II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Opublikowano 2015-11-30 10:32:43. Artykuł wyświetlono: 1127 razy.

Przez tydzień społeczność Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie przygotowywała się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Codziennie na dwóch długich przerwach uczniowie z Zespołu Szkoły Promującej Zdrowie czytali w bibliotece szkolnej fragmenty książki Joanny Olech pt. ,,Mam prawo i nie zawaham się go użyć”.

Ogłoszono konkurs wiedzy o prawach dziecka, do którego można było przygotować się samodzielnie lub słuchając czytanej książki.

W klasach pod opieką wychowawców dyskutowano na temat praw dziecka. Każda klasa miała wybrać najważniejsze według niej prawo i przedstawić je na transparencie oraz przygotować uzasadnienie wyboru.

Powstała również galeria prac plastycznych , które wykonały wszystkie dzieci w szkole na zajęciach. Prace te również dotyczyły praw dziecka.

W piątek – 20 listopada 2015r. już po raz drugi szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Odbył się apel, na którym delegacje klas prezentowały wybrane wcześniej prawo. Ogłoszono wyniki konkursu na temat praw i nagrodzono laureatów. Okazało się, że uczniowie znają swoje prawa, a wyłonienie tych najlepszych nie było łatwe. Następnie członkowie koła muzycznegowykorzystując umiejętność gry na gitarach, zaprezentowali piosenkę o prawach dziecka . Autorem muzyki jest opiekun koła E. Boguski. Na zakończenie, po podsumowaniu spotkania cała społeczność szkolna oglądała wystawę prac, słuchając jednocześnie „ Piosenki o prawach dziecka” Jerzego Kobylińskiego.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka